Jak się okazuje młodzi ludzie poszukują pracy. Głównie po to, aby mieć na swoje bieżące potrzeby. Inni jednak wolą coś na stałe. Prawda jest jednak taka, że znacznie łatwiej jest znaleźć coś na weekend, dlatego studenci studiów dziennych bardzo często korzystają z pracy weekendowej. Dzięki temu mają minimalny zarobek i nie muszą „bidować” na rodzicach. Nie ukrywajmy jednak, że nie są to najwyższe stawki, dlatego czasem warto rozejrzeć się za czymś stałym.

Idą na łatwiznę

Studenci bardzo często nie mają chęci na znalezienie sobie stałej pracy. Wolą okres studiów poświęcić na obijaniu się. Choć oczywiście większość powie, że maksymalnie czas wykorzystuje na nauce. Trochę bardziej zaradni decydują się na weekendową pracę, bardzo mało studentów jednak decyduje się na pogodzenie studiów dziennych z pracą na chociażby pół etatu. Dzieje się tak, ponieważ studentom zwyczajnie się nie chce. Wolą ten czas inaczej wykorzystać. Problem polega jednak na tym, że później mogą mieć bardzo duże trudności ze znalezieniem pracy.
Co daje praca i studia

Oczywiście studiowanie w dzisiejszych czasach jest bardzo ważne. Głównie dlatego, że bez studiów nie można liczyć na żadną dobrą pracę. Okazuje się, że doświadczenie zawodowe jest również bardzo istotnym elementem. Problem polega na tym, że młodym ludziom nie chce się go zdobywać. Wolą zapisać się do weekendowej pracy, zarobić parę groszy i nie mieć nic więcej na głowie. To powoduje jednak, że w przyszłości będą mało konkurencyjni na rynku pracy.