Dlaczego szkoły języka angielskiego cieszą się tak dużym powodzeniem? Edukacja publiczna zakłada również obowiązkową naukę języków obcych – angielski czy inny język wprowadza się już w szkole podstawowej. To ważne – im wcześniej dziecko zacznie się uczyć, tym lepiej. Z czasem zdolność do nauki języków obcych maleje.

Nic dziwnego, że szkoły języka angielskiego poznań nie narzekają na brak kursantów. Wiele osób chce się uczyć języka obcego i wie, że potrzebuje do tego motywacji.

Lepsze warunki do nauki

Szkoły języka angielskiego oferują jednak zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży oraz dla dorosłych. Lekcje odbywają się w małych grupach. To podstawowa zaleta zajęć w szkołach językowych. W szkole klasy są zbyt duże, a poziom zróżnicowany. Jedne dzieci się nudzą, inne nie nadążają za tym, co wprowadza nauczyciel. W szkole językowej wybieramy grupę o podobnym poziomie do naszego, dzięki czemu nauka jest efektywna. Nauczyciele (często native speakerzy) często prowadzą zajęcia w fajny sposób, na który nauczyciel w szkole publicznej nie może sobie pozwolić ze względu na konieczność realizowania materiału. Na dodatkowych zajęciach prowadzący dostosowuje się do potrzeb uczniów – jeżeli chcą jakiś temat powtórzyć, nie stanowi to problemu. Szkoły językowe prowadzą zajęcia o różnych godzinach. Dla uczących się czekają zajęcia popołudniowe, dla pracujących wieczorne lub nawet poranne. Dzięki temu każdy może znaleźć coś dla siebie. Warto skorzystać z takiej możliwości i uczyć sikę angielskiego szybko oraz intensywnie.