Pisanie prac zaliczeniowych przez zewnętrzne instytucje stało się bardzo atrakcyjnym rozwiązaniem dla każdej osoby, która nie ma czasu lub umiejętności na tworzenie jej we własnym zakresie.
Rynek wychodzi coraz bardziej na przeciw potrzebom tych osób oferując coraz szerszy zakres realizacji usług w temacie pisania prac.
Jednym z popularnych rodzajów tekstów są prace zaliczeniowe. Tę usługę wybierają w szczególności studenci. Rozwiązanie to polega na zleceniu innej osobie napisania tekstu na odpowiedni temat na określonych warunkach. W zależności od terminu realizacji zlecenia oraz stopnia skomplikowania całej pracy zależna jest ostateczna cena całej usługi. Pisanie pracy zaliczeniowej jest przedsięwzięciem bardzo kosztownym i czasochłonnym dlatego też przy projektach dotyczących „większych” prac zaliczeniowych firmy umawiają się z klientem na realizację projektu w częściach. Klient dla większej pewności również płaci partiami za zrealizowaną część pracy w efekcie i klient i przedsiębiorca są zadowoleni z przeprowadzonej współpracy.