Odkryj Pireneje – góry bez komercji!

Przychodzi czas ukochanego urlopu, podczas którego chcemy wyciszyć się i być może nieco odsunąć się od świata. Ma to być czas przede wszystkim dla nas samych i dla naszych najbliższych, a jaki rodzaj terenu nie sprzyja temu bardziej, niż zapierające dech w piersiach szczyty gór?

Czy jednak na pewno sprzyjają one odsunięciu się od świata i wyciszeniu? Często idealizujemy obraz gór, jednak w rzeczywistości wiele obszarów górskich pełnych jest wszechobecnej komercji i kiczu, przed którymi tak bardzo chcielibyśmy uciec w okresie wakacyjnym. Istnieje jednak łańcuch nieskażony tymi chorobami współczesnej cywilizacji, a są nim oddzielające Francję od Hiszpanii Pireneje . Tu wszechobecna komercja jeszcze nie dotarła i nie natrafimy na ten cały cyrk obecny w polskich Tatrach, gdzie rządzi pieniądz i sztuczność, a fałszywi górale sprzedają „góralskie pamiątki” made in China. Ten łańcuch górski jest idealny dla ludzi spragnionych spokoju i autentyczności, do których tak bardzo nieraz dążymy, będąc zdegustowanymi otaczającą nas miejską rzeczywistością.

frazy kluczowe: Pireneje kolejka wąskotorowa, Pireneje orientalne, Pireneje w maju, Pireneje wyprawa, Pireneje z lotu ptaka, wyprawa w Pireneje