Po zakończeniu nauki w szkole średniej i oficjalnym wejściu w dorosłość większość maturzystów zaczyna szukać swojej drogi życiowej. Niektórzy zaczynają wyjazdy za granicę, inni szukają pracy w kraju, a jeszcze inni szukają odpowiedniej szkoły aby kontynuować edukację.
Czy da się pogodzić pracę i studia? Owszem. Kiedy mamy już wybrany kierunek i wiemy w jakim mieście będziemy studiować warto przejrzeć ogłoszenia dla studentów. Młodzi ludzie nie posiadający doświadczenia w żadnym zawodzie nie mogą liczyć na wysokie zarobki. Na szczęście są różne oferty prac dorywczych. Jeśli nawet nie jesteśmy skłonni rozdawać ulotek na ulicach, to są inne równie ciekawe oferty. Wiele kawiarni oferuje pracę dorywczą dla młodych uczących się ludzi. Praca jako kelner czy sprzedawca pozwoli nam nie tylko zdobyć w jakimś stopniu doświadczenie zawodowe, ale również zarobić pewną sumę pieniędzy.
Ambitniejsi studenci, którzy byli prymusami w przedmiotach szkolnych śmiało mogą zostać korepetytorami dla swoich młodszych kolegów. To bardzo opłacalne zajęcie zwłaszcza dla tych, którzy potrzebują dużo czasu na własną naukę.