Podobnie jak nasz organizm potrzebuje składników odżywczych, aby funkcjonować i rozwijać się, tak i rośliny. Gleba zawiera wiele ważnych, potrzebnych składników odżywczych, ale jeżeli zostaną wykorzystane przez rośliny, gleba staje się ?zmęczona?, ?wyczerpana?. Podobny efekt dają deszcze i erozja.

Nawożenie jest tym sposobem, który poprawia żyzność gleby i pomaga przygotować się na nowe plony. Zdrowsza gleba jest gwarancją zdrowszych roślin. Doskonałą poprawę kondycji gleby daje nawóz organiczny.
Czego rośliny potrzebują? Zdecydowanie – nawóz organiczny!
Chociaż istnieje co najmniej 16 składników pokarmowych niezbędnych do wzrostu roślin, najważniejsze są z nich to azot, fosfor i potas (określone przez elementarne symbole, N, P, K). Większość gleb zawiera duże pokłady pozostałych 13 składników odżywczych – przede wszystkim wapń, magnez, siarkę, żelazo, cynk.
Aby upewnić się, że gleba ma odpowiednią mieszankę i równowagę składników odżywczych, należy wykonać badanie gleby i wybrać odpowiedni nawóz organiczny.
Dobrymi przykładami są nawozy zielone, nawozy zwierzęce oraz popiół z drewna. Można także zakupić gotowe nawozy, których nie brakuje dziś na rynku. Dlaczego właśnie nawóz organiczny?
Ponieważ jest zdecydowanie zdrowszy dla nas samych i środowiska.