W dzisiejszym świecie człowiek bez prawa jazdy praktycznie nie ma możliwości poradzenia sobie. Ciągły pośpiech, przemieszczanie się z miejsca na miejsce powodują to, że nauka jazdy staje się jedną z najbardziej pożądanych przez młodych ludzi. Już nastolatkowie, gdy tylko osiągną wymagany wiek, zapisują się do szkół i ćwiczą manewry. Większość ofert pracy zawiera w sobie obowiązek posiadania prawa jazdy kategorii B.
Oczywiście nie oznacza to, że nie ma dorosłych ludzi bez prawa do kierowania pojazdami. Jednak nie dla wszystkich nauka jazdy jest priorytetem, są także tacy, którzy za nic nie są w stanie przebrnąć przez egzamin. Wiadomo, że muszą oni sobie jakoś radzić.
Generalnie warto mieć prawo jazdy, ponieważ znacznie ułatwia ono życie. Nigdy też nie wiemy, co nas w życiu czeka i co nam będzie kiedyś potrzebne. Dlatego też dobrze jest wziąć pod uwagę, że nauka jazdy to nie jest ani stracony czas, ani pieniądze, ponieważ w ten sposób poszerzamy nasze kompetencje i nabywamy nowych umiejętności.