Czas zabawy i czas odpoczynku jest również ważny. Tak samo jak ważny jest czas pracy i czas wykonywania różnych obowiązków. Jednakże, ciekawostką staje się fakt, że wiele spośród różnych naszych relaksujących aktywności, to efekt ówczesnej ciężkiej pracy intelektualnej, ciężkiej pracy intelektualnej, która doprowadziła właśnie do tego, a nie innego miejsca.
Przede wszystkim, nauka jest wszędzie i wszędzie nas otacza. Proste pytania o to, jak coś działa i w jaki sposób jest skonstruowane to już są pytania naukowe. Oczywiście, wiadomo, nie cały czas zajmujemy się nauką i nie cały czas szukamy problemów naukowych.
Ważne jest to by zdawać sobie sprawę, że kiedyś kogoś zaciekawiły kwestie elektroniki i powstały pierwsze gry elektroniczne, jeszcze czarno – białe. Potem rozpoczęły się poszukiwania i badania i pojawiły się komputery, konsole, gry telewizyjne i gry komputerowe. Wiele, wiele by jeszcze można wymieniać, jeżeli chodzi o rozrywkę. Najważniejsze by wiedzieć, że ciężka, naukowa praca, doprowadziła do tego, że dziś można się bawić.