Gdy zabieramy się za tworzenie jesiennych stylizacji, bardzo często zapominamy o czymś niezmiernie ważnym. Co mamy na myśli? Mamy na myśli nic innego jak to, aby zadbać o swój komfort termiczny. Zwykle zbyt często skupiamy się na tym, aby stylizacja pięknie się prezentowała, a zapominamy o tym, aby dawała nam poczucie ciepła i wygodę. Czy w ogóle można to połączyć? Gdzie szukać inspiracji? Koniecznie musimy znaleźć odpowiedzi na te wszystkie pytania.

Z modą musisz zaszaleć

Osoby, które do mody pochodzą zbyt ostrożnie, na pewno nie zaskakują w żadnym wypadku swoimi stylizacjami. Tak naprawdę mogą dobrze wyglądać, ale na ulicy na nikim ich stylizacje nie zrobią wrażenia. Wiadomo, że tworząc coś samodzielnie od A do Z, chcemy uzyskać coś rzeczywiście nowego i coś, co będzie nieoklepane. Niestety zauważamy na ulicach i w innych miejscach publicznych, że sporo osób ubiera się na przysłowiowe „jedno kopyto”. Możemy zaobserwować stylizacje robione metodą „kopiuj” i „wklej”. Jest to nie do zaakceptowania. Oczywiście nie jest to w żadnym wypadku zakazane, ale musimy wiedzieć, że stylizacje muszą być dopieszczone i po prostu nasze.

Niektóre osoby uważają, że brak im inspiracji. Na pewno wśród nas są osoby bardziej i mniej kreatywne. Okazuje się, że te mniej kreatywne nie są wcale skazane na porażkę w swoich stylizacjach. Mogą przecież zaczerpnąć inspiracji. W zasadzie to cały Internet jest jedną wielką inspiracją. Bez wychodzenia z domu, w naszej głowie może się stworzyć tyle stylizacji, że sami będziemy w szoku. Pod tym linkiem również możemy się zainspirować https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/jesienne-stylizacje-na-chlodne-dni,n,1000315236.html.

Gdy przeglądamy sobie stylówki na zdjęciach, czy też na krótkich filmach wideo, to tak naprawdę mamy dwie możliwości. Pierwsza możliwość to skopiowanie wszystkiego od A do Z (co jest absolutnym pójściem na łatwiznę), a druga kwestia to tak naprawdę przeniesienie do swoich stylizacji tylko niektórych elementów, czy też jednego elementu. Ta druga opcja na pewno jest lepszą opcją.

Musisz czuć się w dobrze

Oczywiście możemy pójść na całość z inspiracjami i nie ma w tym niczego złego, ale nie możemy w tym wszystkim zapominać o sobie. Tak naprawdę same musimy się w danych stylizacjach czuć dobrze i musi nam być wygodnie. Gdy w danej stylizacji nie czujemy się dobrze, to w żadnym wypadku ubrań tych nie będziemy nosić. Skończy się na tym, że będą one wisiały na wieszaku w szafie i tyle. Koniec końców okaże się, że są to jedynie pieniądze wyrzucone w błoto. Coś w tym jest.

Pamiętajmy o tym, że funkcjonalizm, praktyczność, estetykę oraz wygodę można połączyć. Jedno z drugim się nie wyklucza i do takich właśnie połączeń każda osoba w tworzeniu swoich stylizacji powinna dążyć. Wówczas stylizacje będą przyciągały wzrok, będą się dobrze nosiły, a na dodatek będą modne. Lepiej do tworzenia stylizacji się przyłożyć, aby efekt był rzeczywiście „wow”, niż pójść po przysłowiowych łebkach.