Kibicowaliśmy maratończykom

W niedzielę 15 października 2017r. jak co roku duża grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką p. Danuty Płotkowiak Machin i p. Błażeja Tomkowiaka uczestniczyła w 18 PKO Poznań Maratonie kibicując maratończykom.

Uczniowie wspierali biegaczy okrzykami, śpiewami, oklaskami, wymachując z radością kolorowymi pomponami oraz biało-czerwonymi chorągiewkami. Z niektórymi zawodnikami przebiegali kawałek trasy a z innymi „przybijali piąteczki”. Pogoda dopisała i humory również. Była to świetna zabawa i mamy nadzieję, że doping dał otuchy maratończykom, gdyż im się bardzo podobał.

Dzień Nauczyciela

W ubiegłą sobotę obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski oraz uczniowie poszczególnych klas składali nauczycielom życzenia i podziękowania za ich codzienną pracę, a także przygotowali dla nich wiele miłych niespodzianek. Natalia Szulc i Weronika Wechczyńska z klasy II a prowadziły na przerwach koncert ulubionych piosenek nauczycieli.

Młodzi odkrywcy – zajęcia koła chemicznego
W dniu 23 października 2017 w sali 16 o godz. 15.05 odbędą się pierwsze zajęcia koła chemicznego „Młodzi odkrywcy”. Zapraszam szczególnie uczniów klas II gimnazjum (tematyka zajęć będzie dotyczyć treści realizowanych w klasie II), a także uczniów klas III, którzy chcieliby zrobić sobie doświadczalną powtórkę przed testami gimnazjalnymi. Czas trwania zajęć ok. 2h

Akcja Chcemy Pokoju

Biuletyn informacyjny Samorządu Uczniowskiego

1 czerwca w Warszawie młodzież i dzieci uczestniczą w Niebieskim Marszu Pokoju. To ogólnokrajowa akcja, do której dołączyła również nasza szkoła. Zaakcentowaliśmy nasze poparcie dla idei #chcępokojunaświecie ubierając się na niebiesko i wykonując gazetki o tematyce z wiązanej z tą akcją. Akcja ,,Chcemy Pokoju” zbiega się z obchodzonym w naszym kraju 1 czerwca Dniem Dziecka. Życzymy więc wszystkim uczniom naszej szkoły świata spokojnego, przyjaznego i pełnego pokoju.