Wycieczka klasy 2a do JUMP ARENY

W środę, 06 grudnia, z okazji „Mikołajek”, uczniowie klasy IIA pod opieką wychowawczyni p. Anety Kuśmierczyk oraz p. Sławomira Radzimskiego wybrali się do parku trampolin „Jump Arena”. Wszyscy, z wielkim zapałem, zaangażowali się w poprawę swojego zdrowia i kondycji. Przy tym nie zabrakło świetnej, intensywnej zabawy. Po miło spędzonym czasie, zadowoleni i nieco zmęczeni, wróciliśmy do domów.

ARENA ZAWODÓW 2017
W dniu 24 listopada br. uczniowie II i III klas gimnazjum uczestniczyli wraz z opiekunami w imprezie „Arena Zawodów” zorganizowanej w poznańskiej Arenie w ramach kampanii „Szacun dla zawodowców”. Organizatorem eventu był Wydział Oświaty. W trakcie wydarzenia uczniowie zaznajomili się ze specyfiką wielu zawodów m.in. z dziedziny handlu, turystyki, reklamy, ekonomii, administracji, poligrafii, transportu, budownictwa, elektroniki i energetyki, mechaniki, technologii żywności, analizy chemicznej czy logistyki. Gimnazjaliści mogli przyjrzeć się z bliska pracy osób wykonujących określone zawody, spotkać się z pracodawcami, skorzystać z pomocy doradcy zawodowego oraz wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami. Każdy z uczniów otrzymał również materiały informacyjne o zawodach w postaci ulotek.

Celem kampanii „Szacun dla zawodowców”, realizowanej od 3 lat przez miasto Poznań i powiat poznański, jest poszerzanie wiedzy o zawodach oraz promowanie kształcenia zawodowego.